Pravidla turnaje

Hrací čas

Turnaj se hraje 2 x 20 minut. Každému zápasu předchází 3 minutové rozbruslení. Mezi 1. a 2. poločasem je čas na rozbruslení stanoven na 2 minuty.

Formát

Tým bude hrát pět utkání v turnajovém systému "každý s každým". Vítěz turnaje bude deklarován na základě celkového počtu bodů ze všech utkání.

Doba zahájení utkání

S výjimkou prvního utkání dne musí být týmy připraveny zahájit svůj zápas o 10 minut dříve, pokud je k dispozici led.

Čištění ledové plochy

Po každé hře se provede čištění ledu.

Určení pořadí v turnaji

A) Umístění družstva v turnaji je určeno body dosaženými za jednotlivé zápasy.

B) Body se udělují následujícím způsobem: i) 2 body za výhru ii) 1 bod za remízu iii) 0 bodů za prohru

D) Bodová rovnost v tabulce se rozdělí takto: i) Jsou-li v bodech srovnány pouze dva týmy, rozhoduje vzájemný zápas ii) Pokud rovnost nastane u tři a více týmů, pak celkový počet bodů mezi týmy v jejich vzájemných zápasech bude určující klíč. Pokud si týmy zůstávají i nadále rovny, budou rozhodovat statistiky podle následujících kritérií.:

(i) Větší počet výher. (ii) Nejvyšší rozdíl vstřelených a obdržených branek. (iii) Nejvíce vstřelených branek. (iv) Tým s nejméně trestnými minutami. (v) Menší počet trestů do konce utkání. (vi) První vstřelený gól ve vzájemném zápase. (vii) Hod mincí.

E) Každý tým má povolen 30 sekundový time-out v průběhu jednoho zápasu.

Mercy rule

Pokud kdykoliv během druhého poločasu bude jeden tým vést rozdílem sedmi (7) gólů nebo více, začne se hrát přes přerušení časomíry a to do té doby než se rozdíl mezi týmy sníží pod sedm (7) branek.

Čas hry

Pokud kdykoliv během druhé poloviny zápasu nastane situace, že hra nemůže být zjevně dokončena v určeném čase, ředitel organizačního výboru nese výhradní odpovědnost za rozhodnutí, zda se bude časomíra nadále zastavovat nebo se bude pokračovat bez přerušení. Trenéři budou před každou změnou časomíru upozorněni.